Aktualności

naukowcy z Doliny Krzemowej w Toruniu i Bydgoszczy

gru 7, 2018
Kategoria: Aktualności, Napisał: admin
Zapraszamy na spotkania z przedsiębiorcami i naukowcami z Doliny Krzemowej. Najbliższe spotkania pt. „Design Thinking, co to takiego?” poprowadzi dr Katarzyna Bachnik z Hult International Business School w San Fransisco. 17 grudnia w Toruniu, 18 grudnia w Bydgoszczy. 

Naukowcy i inwestorzy z regionów świata, które odnoszą największe sukcesy w rozwoju nowoczesnej gospodarki, dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniem podczas spotkań z przedsiębiorcami, studentami i przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu z naszego województwa. Na najbliższe wykłady i warsztaty zapraszamy 17 i 18 grudnia do Torunia i Bydgoszczy.

 

Projekt pod nazwą „Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej” to nowa inicjatywa realizowana przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Podczas spotkań goście z USA poradzą, co możemy zrobić, aby stworzyć jak najbardziej przyjazne warunki dla rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości, jak podbijać rynki, czego oczekują inwestorzy, szukający okazji do zainwestowania środków, jak przygotować firmę i siebie do rozmów z potencjalnym inwestorem. Specjalny cykl wykładów poświęcony będzie biznesom prowadzonym przez kobiety.

 

Spotkania inaugurujące projekt odbyły się 8 i 9 października. Wykład i warsztaty „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej, Dolina Krzemowa a Polska – co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?” poprowadził profesor Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda.

 

Kolejne spotkania odbędą się 17 i 18 grudnia. Pierwszego dnia zapraszamy na wykład „Design Thinking, co to takiego?” i warsztaty na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajęcia w języku angielskim poprowadzi dr Katarzyna Bachnik z Hult International Business School w San Fransisco. Wykłady rozpocznie się o godzinie 9, natomiast warsztaty o godzinie 10.45. Na godzinę 15 zapraszamy przedsiębiorców, zwłaszcza przedstawicieli start upów na spotkanie „Jakie umiejętności miękkie są niezbędne w Dolinie Krzemowej, by odnieść sukces?”. Odbędzie się ono w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK przy ul. Wileńskiej 4.

 

18 grudnia zajęcia dr Katarzyny Bachnik odbędą się także na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy (w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności). Wykład rozpocznie się o godzinie 9, a warsztaty o godzinie 10.15. O godzinie 14 zapraszamy również na spotkanie dla przedsiębiorców i przedstawicieli start upów (budynek Regionalnego Centrum Innowacyjności, sala C8).

 

Terminy planowanych spotkań:

  • 17-18 grudnia 2018 r. – wykład dr Katarzyny Bachnik z Hult International Business School
  • 14-15 stycznia 2019 r. – wykład Whitney Hischier z Uniwersytetu Berkeley oraz Haas School of Business
  • 7-11 kwietnia 2019 r. – wykład Ari Horie inwestującej w biznesy kobiece, CEO w Founder of Women’s Startup Lab

 

Zainteresowanych bliższymi informacjami o projekcie lub indywidualnymi spotkaniami z wykładowcami i zapisami na zajęcia prosimy o kontakt e-mail: j.blazejewski@kujawsko-pomorskie.pl lub a.dembowska@kujawsko-pomorskie.pl.

 

Notki biograficzne wykładowców.

 

Spotkania organizowane są przez Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach projektu pn. „Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej”. Partnerami przedsięwzięcia są Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Apator S.A. oraz Optiquard S.A.

Powrót do poprzedniej strony
-->
« sierpień 2019 »
PnWŚCzPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031